Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Neto finančna sredstva Banke Slovenije

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Centralni kreditni register

Domov  > Statistika  > Devizni tečaji in plemenite kovine  > Povprečni devizni tečaji

Povprečni devizni tečaji

       
Povprečni tečaji na dan:  

Povprečni tečaji maj 2017

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97173,847
AlbanijaLEKALL008135,22
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012119,55
AngolaKVANZAAOA973182,48
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9402
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9402
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03216,876
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051529,12
ArubaARUBSKI FLORINAWG5331,9565
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,8459
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,0930
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,41208
BangladešTAKABDT05089,279
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,1860
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,1846
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYN9332,0458
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952659,56
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,0930
BocvanaPULABWP07211,385
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,5526
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,5269
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952659,56
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081880,0
ButanNGULTRUMBTN06470,221
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5321,9565
ČadCFA FRANK BEACXAF950658,91
ČileČILSKI PESOCLP152726,62
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9402
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21451,469
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262194,25
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP81819,732
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950658,91
EritrejaNAKFAERN23216,993
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23025,286
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,84558
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,2962
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,36
GabonCFA FRANK BEACXAF950658,91
GambijaDALASIGMD27049,456
GanaGANSKI CEDIGHS9364,7709
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,84558
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9402
GruzijaLARIGEL9812,6724
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328226,47
GvatemalaKECALGTQ3208,0214
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3249968,2
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952659,56
HaitiGURDHTG33274,618
HondurasLEMPIRAHNL34025,655
IrakIRAŠKI DINARIQD3681309,0
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36435479
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352115,87
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388140,61
JemenJEMENSKI RIALYER886273,52
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,77570
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP728128,89
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,89627
KambodžaRIELKHR1164409,2
KamerunCFA FRANK BEACXAF950658,91
KatarKATARSKI RIALQAR6343,9801
KazahstanTENGEKZT398343,77
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404112,69
KirgizistanSOMKGS41773,496
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703227,6
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174492,33
KongoCFA FRANK BEACXAF950658,91
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761530,2
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408142,18
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188616,71
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,0930
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,33246
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4188967,5
LesotoLOTILSL42614,529
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221653,2
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43099,53
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5466
MacauPATAKAMOP4468,7556
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693481,2
MakedonijaDENARMKD80761,640
MalaviMALAVIJSKA KVAČAMWK454793,86
MaldiviRUFIJAMVR46216,778
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952659,56
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,827
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48038,036
MavretanijaUGUIJAMRO478393,02
MjanmarKIATMMK1041477,7
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49820,975
MongolijaTUGRIKMNT4962642,6
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9402
MozambikMETIKALMZN94370,499
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51614,529
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524112,50
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952659,56
NigerijaNAIRANGN566350,03
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55832,561
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,36
OmanOMANSKI RIALOMR5120,42078
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,36
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586114,50
PanamaBALBOAPAB5901,0930
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,4665
ParagvajGVARANIPYG6006101,1
PeruSOLPEN6043,5477
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646904,14
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,84558
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9402
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9402
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9402
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,5191
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,5638
SamoaTALAWST8822,7925
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824849
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,0989
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69014,914
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952659,56
Sierra LeoneLEONESLL6948241,9
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5321,9565
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760563,35
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952659,56
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706632,30
SrbijaSRBSKI DINARRSD941123,25
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950658,91
SudanSUDANSKI FUNTSDG9387,2800
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9688,2489
SvaziLILANGENISZL74814,529
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144166,55
TadžikistanSOMONITJS9729,2660
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90133,020
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342431,9
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952659,56
TongaPAANGATOP7762,4414
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,3598
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,6782
TurkmenistanMANATTMT9343,8255
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003986,4
UkrajinaHRYVNIAUAH98029,055
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85830,724
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8604050,9
VanuatuVATUVUV548119,71
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF93711,014
VietnamDONGVND70424846
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,827
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW96710,222
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,0145
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132112,42
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,79722
 PLATINAXPT96227,844
 SREBROXAG9610,50615
 ZLATOXAU95937,247
 PALADIJXPD96424,356

Opombe:

  • Vpis datuma opredeli povprečni mesečni, četrtletni ali letni (glede na izbiro) devizni tečaj za obdobje, v katerem je vpisani datum.
  • Povprečni tečaji valut dnevne tečajnice so izračunani kot aritmetična sredina dnevnih tečajev na vse TARGET delovne dni v izbranem obdobju (mesecu, četrtletju ali letu). TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra.
  • Povprečne cene plemenitih kovin in povprečni tečaji valut mesečne tečajnice so izračunani kot aritmetična sredina tečajev zadnjega delovnega dne posameznega meseca.
  • Prikaz vsebuje valute dveh tečajnic, dnevne in mesečne. Zato so povprečja za izbrano obdobje (mesec, četrtletje ali leto) pri posameznih valutah izračunana na podlagi različnega števila podatkov, pri mesečnem povprečju lahko tudi le enega. Skozi čas valute lahko prehajajo med tečajnicama.

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti