Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Neto finančna sredstva Banke Slovenije

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Centralni kreditni register

Domov  > Statistika  > Devizni tečaji in plemenite kovine  > Povprečni devizni tečaji

Povprečni devizni tečaji

       
Povprečni tečaji na dan:  

Povprečni tečaji september 2017

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97180,937
AlbanijaLEKALL008133,22
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012131,07
AngolaKVANZAAOA973197,37
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1573
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1573
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03220,582
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051566,06
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,1167
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9442,0043
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1825
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,44587
BangladešTAKABDT05095,422
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,3650
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,3635
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYN9332,2879
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952661,45
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1825
BocvanaPULABWP07211,981
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0688,1711
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,6074
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952661,45
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1082056,5
ButanNGULTRUMBTN06475,569
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,1167
ČadCFA FRANK BEACXAF950654,41
ČileČILSKI PESOCLP152743,76
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1573
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21455,991
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262210,15
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP81820,858
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950654,41
EritrejaNAKFAERN23218,383
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23027,824
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,91887
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,3966
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953118,99
GabonCFA FRANK BEACXAF950654,41
GambijaDALASIGMD27054,419
GanaGANSKI CEDIGHS9365,2450
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,91887
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1573
GruzijaLARIGEL9812,8794
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328245,01
GvatemalaKECALGTQ3208,6215
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF32410607
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952661,45
HaitiGURDHTG33273,612
HondurasLEMPIRAHNL34027,647
IrakIRAŠKI DINARIQD3681393,1
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36439355
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352124,23
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388152,24
JemenJEMENSKI RIALYER886295,98
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,83839
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP728109,70
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,96966
KambodžaRIELKHR1164789,1
KamerunCFA FRANK BEACXAF950654,41
KatarKATARSKI RIALQAR6344,3516
KazahstanTENGEKZT398399,60
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404121,58
KirgizistanSOMKGS41781,281
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703483,8
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174490,81
KongoCFA FRANK BEACXAF950654,41
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761834,1
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408154,08
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188679,54
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1825
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,35691
Laoška ljudska demokratična republikaLAOŠKI KIPLAK4189825,4
LesotoLOTILSL42615,390
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221782,6
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD430135,92
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5963
MacauPATAKAMOP4469,5304
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693493,0
MakedonijaDENARMKD80761,094
MalaviMALAVIJSKA KVAČAMWK454858,09
MaldiviRUFIJAMVR46218,234
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952661,45
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50411,108
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48038,685
MavretanijaUGUIJAMRO478420,64
MjanmarKIATMMK1041607,0
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49820,989
MongolijaTUGRIKMNT4962866,4
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1573
MozambikMETIKALMZN94372,617
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51615,390
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524120,95
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952661,45
NigerijaNAIRANGN566420,37
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55835,821
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953118,99
OmanOMANSKI RIALOMR5120,45525
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953118,99
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586124,44
PanamaBALBOAPAB5901,1825
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,7719
ParagvajGVARANIPYG6006693,1
PeruSOLPEN6043,8335
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646999,21
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,91887
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1573
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1573
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1573
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0909,2455
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC22210,347
SamoaTALAWST8822,9408
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824734
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,4348
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69016,002
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952661,45
Sierra LeoneLEONESLL6948881,9
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,1167
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760610,3265
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952661,45
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706684,08
SrbijaSRBSKI DINARRSD941118,74
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950654,41
SudanSUDANSKI FUNTSDG9387,8900
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9688,7954
SvaziLILANGENISZL74815,390
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144180,63
TadžikistanSOMONITJS97210,416
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90135,674
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342653,5
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952661,45
TongaPAANGATOP7762,5397
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,9609
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,9137
TurkmenistanMANATTMT9344,1388
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8004257,3
UkrajinaHRYVNIAUAH98030,358
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85834,030
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8604978,7
VanuatuVATUVUV548123,49
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF93711,858
VietnamDONGVND70426876
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50411,108
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW96710,855
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,3433
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132111,42
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,83664
 PLATINAXPT96226,943
 SREBROXAG9610,47506
 ZLATOXAU95935,675
 PALADIJXPD96425,356

Opombe:

  • Vpis datuma opredeli povprečni mesečni, četrtletni ali letni (glede na izbiro) devizni tečaj za obdobje, v katerem je vpisani datum.
  • Povprečni tečaji valut dnevne tečajnice so izračunani kot aritmetična sredina dnevnih tečajev na vse TARGET delovne dni v izbranem obdobju (mesecu, četrtletju ali letu). TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra.
  • Povprečne cene plemenitih kovin in povprečni tečaji valut mesečne tečajnice so izračunani kot aritmetična sredina tečajev zadnjega delovnega dne posameznega meseca.
  • Prikaz vsebuje valute dveh tečajnic, dnevne in mesečne. Zato so povprečja za izbrano obdobje (mesec, četrtletje ali leto) pri posameznih valutah izračunana na podlagi različnega števila podatkov, pri mesečnem povprečju lahko tudi le enega. Skozi čas valute lahko prehajajo med tečajnicama.

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti