Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Neto finančna sredstva Banke Slovenije

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Centralni kreditni register

Domov  > Statistika  > Devizni tečaji in plemenite kovine  > Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

       
Prikaži tečajno listo z dne:  

Tečajna lista z dne 19.10.2017

 

X enot nacionalne valute za 1 evro

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,1834
JaponskaJAPONSKI JENJPY392133,18
BolgarijaBOLGARSKI LEVBGN9751,9558
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20325,725
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4440
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,89815
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348308,51
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,2392
RomunijaROMUNSKI LEVRON9464,5958
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK7529,6445
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7561,1541
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK5789,4190
HrvaškaHRVAŠKA KUNAHRK1917,5088
Ruska federacijaRUSKI RUBELJRUB64368,1785
TurčijaTURŠKA LIRATRY9494,3324
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,5033
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9863,7561
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,4743
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1567,8310
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD3449,2334
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36015993,65
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3764,1362
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR35676,9540
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101339,16
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48422,2721
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4584,9981
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,6861
FilipiniFILIPINSKI PISOPHP60860,863
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,6056
TajskaTAJSKI BAHTTHB76439,200
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71016,0282

Opombe:

  • ECB posveča ustrezno pozornost, da objavljeni devizni tečaji odražajo tržne razmere, ki prevladujejo ob 14:15 na dan objave. Ker so objavljeni devizni tečaji valut povprečja nakupih in prodajnih tečajev, ne odražajo nujno tečajev, po katerih so bili sklenjeni posli na deviznem trgu, in služijo le kot referenca.
  • Banka Slovenije objavlja tečajnico praviloma po 16:15 vsak TARGET delovni dan. TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra. Devizni tečaji nimajo predpisanega obdobja veljave.
  • Ciper se je s 1.1.2008 pridružil evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil ciprski funt (CYP) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,585274 CYP.
  • Malta se je s 1.1.2008 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil malteško liro (MTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,429300 MTL.
  •  Islandska krona - 3.12.2008 je ECB zadnjič določila tečaj, in sicer 1 EUR = 290,00 ISK. Kasnejši tečaji so objavljeni na mesečni tečajni listi BS.
  • Slovaška se je s 1.1.2009 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil slovaško krono (SKK) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 30,126000 SKK.
  • Od 2.1.2009 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za indijsko rupijo.
  • Estonija se je s 1.1.2011 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil estonsko krono (EEK) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 15,646600 EEK.
  • Od 3.1.2011 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za novi izraelski šekel.
  • Latvija se je s 1.1.2014 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil latvijski lats (LVL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,702804 LVL.
  • Litva se je s 1.1.2015 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil litvanski litas (LTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 3,45280 LTL.
  • Pri britanskem funtu je 26.5.2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja GBP na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 25.5.2015, s čimer se je sledilo popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za GBP, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 0,71380, kasneje popravljen tečaj pa je 0,71000.
  • Pri mehiškem pesu je 4.11.2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja MXN na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 3.11.2015, s čimer se je sledilo popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za MXN, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 18,1848, kasneje popravljen tečaj pa je 18,0939.
  • 17.07.2017 je tekom dneva prišlo do izredne posodobitve nekaterih tečajev na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 17.07.2017, s čimer se je sledilo popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za GBP, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 0,87770, kasneje popravljen tečaj pa je 0,87755. Prvotni tečaj za SEK, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 9,5410, kasneje popravljen tečaj pa je 9,5400. Prvotni tečaj za HRK, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 7,4123, kasneje popravljen tečaj pa je 7,4111. Prvotni tečaj za IDR, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 15.275,98, kasneje popravljen tečaj pa je 15.259,36. Prvotni tečaj za ZAR, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 14,8418, kasneje popravljen tečaj pa je 14,8359.
     

Vir: Evropska centralna banka
 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti