Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Neto finančna sredstva Banke Slovenije

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Centralni kreditni register

Domov  > Statistika  > Devizni tečaji in plemenite kovine  > Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.07.2017

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97177,699
AlbanijaLEKALL008132,52
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012123,03
AngolaKVANZAAOA973187,91
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0470
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0470
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03218,927
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051548,80
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,0427
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,9261
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1412
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,43047
BangladešTAKABDT05091,975
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,2824
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,2809
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYN9332,2132
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952660,38
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1412
BocvanaPULABWP07211,693
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,8857
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,5717
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952660,38
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081974,1
ButanNGULTRUMBTN06473,700
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0184
ČadCFA FRANK BEACXAF950658,11
ČileČILSKI PESOCLP152757,91
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0470
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21453,933
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262204,02
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP81820,680
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950658,11
EritrejaNAKFAERN23217,741
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23026,596
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,87954
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,3371
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,15
GabonCFA FRANK BEACXAF950658,11
GambijaDALASIGMD27052,558
GanaGANSKI CEDIGHS9365,0099
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,87954
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0470
GruzijaLARIGEL9812,7466
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328236,46
GvatemalaKECALGTQ3208,3709
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF32410265
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952660,38
HaitiGURDHTG33270,679
HondurasLEMPIRAHNL34026,754
IrakIRAŠKI DINARIQD3681329,5
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36437047
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352116,80
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388146,47
JemenJEMENSKI RIALYER886285,44
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,80854
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP728141,65
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,93579
KambodžaRIELKHR1164662,9
KamerunCFA FRANK BEACXAF950658,11
KatarKATARSKI RIALQAR6344,2622
KazahstanTENGEKZT398367,67
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404118,33
KirgizistanSOMKGS41778,899
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703484,0
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174491,97
KongoCFA FRANK BEACXAF950658,11
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761701,5
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408148,24
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188657,05
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1412
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,34583
Laoška ljudska demokratična republikaLAOŠKI KIPLAK4189412,0
LesotoLOTILSL42614,955
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221720,9
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD430102,61
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5985
MacauPATAKAMOP4469,1751
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693452,1
MakedonijaDENARMKD80761,583
MalaviMALAVIJSKA KVAČAMWK454827,37
MaldiviRUFIJAMVR46217,552
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952660,38
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50411,005
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48039,349
MavretanijaUGUIJAMRO478407,11
MjanmarKIATMMK1041544,6
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49820,599
MongolijaTUGRIKMNT4962683,8
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0470
MozambikMETIKALMZN94368,695
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51614,955
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524118,02
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952660,38
NigerijaNAIRANGN566370,32
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55834,285
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,15
OmanOMANSKI RIALOMR5120,43956
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,15
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586119,63
PanamaBALBOAPAB5901,1412
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,6286
ParagvajGVARANIPYG6006353,6
PeruSOLPEN6043,7033
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646947,45
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,87954
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0470
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0470
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0470
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,9226
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,9855
SamoaTALAWST8822,8523
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824484
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,2797
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69015,418
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952660,38
Sierra LeoneLEONESLL6948373,6
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0184
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760587,20
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952660,38
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706660,18
SrbijaSRBSKI DINARRSD941120,47
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950658,11
SudanSUDANSKI FUNTSDG9387,5900
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9688,5561
SvaziLILANGENISZL74814,955
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144175,23
TadžikistanSOMONITJS97210,054
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90134,726
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342555,1
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952660,38
TongaPAANGATOP7762,4739
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,7101
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,7810
TurkmenistanMANATTMT9343,9942
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8004108,0
UkrajinaHRYVNIAUAH98029,717
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85832,379
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8604517,5
VanuatuVATUVUV548122,69
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF93711,434
VietnamDONGVND70425935
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50411,005
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW96710,436
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,1916
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132110,26
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,82019
 PALADIJXPD96423,844
 ZLATOXAU95935,037
 PLATINAXPT96226,071
 SREBROXAG9610,46927

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
    Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
    Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene plemenitih kovin in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02 - ZJF-C in 114/06 - ZUE).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 25.10.2006 se oznaka za srbski dinar CSD nadomesti z oznako RSD.
  • Dne 1.4.2007 se sudanski dinar SDD nadomesti s sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 1.7.2007 se ganski cedi GHC nadomesti z ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 1.1.2008 se venezuelski bolivar VEB nadomesti z venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Tečaj za ZWD 716 (zimbabvejski dolar) od 1.6.2008 dalje je 837.432.000,00.
  • Dne 1.8.2008 se oznaka zimbabvejski dolar ZWD nadomesti z oznako ZWR (menjava valute).
  • Dne 1.1.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat (TMM) z novim turkmenskim manatom (TMT), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 5.1.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Od 2.1.2009 dalje se uporablja tečaj indijske rupije, objavljen na Dnevni tečajnici – referenčni tečaji ECB.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 1.9.2010 se zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Od 3.1.2011 dalje se uporablja tečaj za novi izraelski šekel, objavljen na Dnevni tečajnici – referenčni tečaji ECB.
  • Dne 1.1.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
  • Zimbabvejska centralna banka je v obvestilu za javnost sporočila, da bo s 15. 6. 2015 ukinila svojo valuto s prehodnim obdobjem do 30. 9. 2015. Banka Slovenije jo je iz svojega seznama umaknila z objavo tečajnice za julij 2015.
  • Čas objave Mesečne tečajnice se s 1. 7. 2016 premika na 16:15. Vzrok so kasnejše objave dnevnih tečajnic pri ECB.
  • Dne 1. 7. 2016 je Belorusija denominiriala valuto beloruski rubelj s faktorjem 10000. Pri tem se je spremenila ISO oznaka (iz BYR na BYN) in šifra valute (iz 974 na 933). Evro je bil 30. 6. 2016 vreden 22315 BYR, 1. 7. 2016 pa je bil vreden 2,2210 BYN. 

     

     

     

     

 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti