Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Neto finančna sredstva Banke Slovenije

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Centralni kreditni register

Domov  > Statistika  > Devizni tečaji in plemenite kovine  > Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

       
Prikaži tečajno listo z dne:  

Tečajna lista z dne 23.06.2017

 

X enot nacionalne valute za 1 evro

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,1173
JaponskaJAPONSKI JENJPY392124,36
BolgarijaBOLGARSKI LEVBGN9751,9558
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20326,297
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4372
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,87805
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348309,13
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,2320
RomunijaROMUNSKI LEVRON9464,5715
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK7529,7700
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7561,0851
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK5789,4613
HrvaškaHRVAŠKA KUNAHRK1917,4030
Ruska federacijaRUSKI RUBELJRUB64366,6677
TurčijaTURŠKA LIRATRY9493,9235
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,4764
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9863,7293
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,4783
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1567,6413
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD3448,7147
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36014865,68
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3763,9572
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR35672,1025
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101271,16
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48420,1620
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4584,7910
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,5345
FilipiniFILIPINSKI PESOPHP60856,117
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,5496
TajskaTAJSKI BAHTTHB76437,927
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71014,4531

Opombe:

  • ECB posveča ustrezno pozornost, da objavljeni devizni tečaji odražajo tržne razmere, ki prevladujejo ob 14:15 na dan objave. Ker so objavljeni devizni tečaji valut povprečja nakupih in prodajnih tečajev, ne odražajo nujno tečajev, po katerih so bili sklenjeni posli na deviznem trgu, in služijo le kot referenca.
  • Banka Slovenije objavlja tečajnico praviloma po 16:15 vsak TARGET delovni dan. TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra. Devizni tečaji nimajo predpisanega obdobja veljave.
  • Ciper se je s 1.1.2008 pridružil evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil ciprski funt (CYP) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,585274 CYP.
  • Malta se je s 1.1.2008 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil malteško liro (MTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,429300 MTL.
  • Islandska krona - 3.12.2008 je ECB zadnjič določila tečaj, in sicer 1 EUR = 290,00 ISK. Kasnejši tečaji so objavljeni na mesečni tečajni listi BS.
  • Slovaška se je s 1.1.2009 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil slovaško krono (SKK) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 30,126000 SKK.
  • Od 2.1.2009 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za indijsko rupijo.
  • Estonija se je s 1.1.2011 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil estonsko krono (EEK) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 15,646600 EEK.
  • Od 3.1.2011 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za novi izraelski šekel.
  • Latvija se je s 1.1.2014 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil latvijski lats (LVL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,702804 LVL.
  • Litva se je s 1.1.2015 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil litvanski litas (LTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 3,45280 LTL.
  • Pri britanskem funtu je 26.5.2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja GBP na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 25.5.2015, s čimer se je sledilo popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za GBP, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 0,71380, kasneje popravljen tečaj pa je 0,71000.
  • Pri mehiškem pesu je 4.11.2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja MXN na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 3.11.2015, s čimer se je sledilo popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za MXN, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 18,1848, kasneje popravljen tečaj pa je 18,0939.
     

Vir: Evropska centralna banka
 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti